موسسه مسکن
طرح پرداخت تسهیلات وام مسکن طرح حکمت به بازنشستگان نیروی انتظامی
دوشنبه 30 ارديبهشت 1387 - 12:44:28
کارکنان بارنشسته ناجا که در زمان اشتغال به خدمت فاقد پس انداز مسکن حکمت ( کد 62 ) بوده و یا قبل از تاریخ اجرای طرح حکمت بازنشسته شده اند ، تاکنون مشمول طرح پرداخت تسهیلات وام مسکن طرح حکمت نبوده اند .
روابط عمومی موسسه صندوق تعاون و سرمایه گذاری مسکن اعلام کرد:
با عنایت به اینکه بازنشستگان محترم بهترین دوران عمر خود را در خدمت به ملت شریف ایران اسلامی سپری نموده و لیاقت و استحقاق هرگونه حمایت های مادی و معنوی را دارند و الگو و آئینه تمام نما برای کارکنان زحمتکش شاغل می باشند ، از این رو با اقدامات و پیگیری های بعمل آمده و برابرتدابیر و مساعدت های ارزشمند سردار فرماندهی محترم ناجا و تصویب هیأت های امناء و مدیره محترم ، به حول و قوه الهی توفیق شمول طرح تأمین مسکن شخصی حکمت به کارکنان محترم ناجا که از تاریخ 1/1/1376 به بعد بازنشسته شده اند حاصل گردید.
روابط عمومی مسکن در پاسخ به این سوال که شیوه اجرایی این طرح چگونه است، افزود:
کلیه بازنشستگان مقطع فوق می توانند از تاریخ ابلاغ این دستور العمل در هر زمان و حسب تمایل و آمادگی به شعب موسسه صندوق تعاون و سرمایه گذاری مسکن در مرکز استان محل سکونت خود مراجعه و فرم درخواست عضویت را تکمیل نمایند تا از آن طریق به مرکزیت موسسه ارسال گردد البته بازنشستگانی که زمین یا مسکن دولتی از سازمان مسکن و شهرسازی و سازمان زمین شهری ( در قالب فرم ج )، و یا زمین ، مسکن و یا وام مسکن طرح حکمت از سازمان های نیروهای مسلح دریافت نموده اند ، مشمول این دستور العمل نمی باشند .
ایشان در ادامه عنوان کرد:
بازنشستگان محترم برای برقراری عضویت بایستی مبلغ 000/000/18 ( هیجده میلیون ) ریال بعنوان سپرده ثابت به حساب شماره 58/1405 موسسه صندوق تعاون و سرمایه گذاری مسکن نزد بانک سپه تهران شعبه بلوار کشاورز واریز و اصل فیش واریزی را از طریق شعبه مربوطه به مرکزیت موسسه ارسال نمایند که برای کمک به تأمین مبلغ فوق ، مبلغ 000/000/10 ریال وام قرض الحسنه برای بازنشستگان داوطلب عضویت در موسسه صندوق تعاون پیش بینی شده که حسب تقاضای آنان برابر مقررات مربوطه به صورت وام قرض الحسنه به حسابشان واریز و در اقساط 36 ماهه از حقوق آنان ماهانه کسر خواهد شد  و همچنین حق عضویت ماهانه ( سپرده ماهانه ) در سال 1387 مبلغ 000/350 ریال می باشد که در سال های بعد ، هر سال 10 درصد نسبت به سال قبل افزایش و از حقوق ماهانه کسر خواهد شد.
حداقل سابقه عضویت برای امکان بهره مندی از کف تسهیلات وام مسکن طرح حکمت ، 36 ماه عضویت مستمر و بلا انقطاع در موسسه صندوق تعاون و تودیع سپرده ثابت ( 000/000/18 ریال ) می باشد و عضویت بیشتر از مدت مذکور موجب افزایش مبلغ وام تا سقف تسهیلات وام مسکن خواهد بود . بدیهی است همزمان با پرداخت وام ، عضویت قطع و موجودی پس انداز ماهانه و سپرده ثابت به عضو ذینفع مسترد
می گردد . در صورت انصراف قبل از بهره مندی از وام ، موجودی پس انداز با 55/15٪ سود سالیانه محاسبه و مسترد خواهد شد . برقراری عضویت مجدد تابع شرایط خاص خواهد بود  و رقم وام بر اساس شرایط و ضوابط روز همانند شاغلین تعیین و اطلاع رسانی خواهد شد (سقف وام در سال جاری 000/000/200 ریال و پیش بینی می شود رقم وام در سال 1390 به حدود 000/000/350 ریال افزایش یابد ).
بازنشستگان عزیز پس از احراز شرایط دریافت وام همانند اعضاء شاغل می توانند یکی از واحد های مسکونی پروژه های بنیاد تعاون ناجا را خریداری نموده و از تسهیلات وام مسکن حکمت و همچنین از وام
بانک مسکن بدون سپرده گذاری استفاده نمایند .
ضمنناً سایر شرایط ، ضوابط ، ساز و کار ها ، ارائه مدارک و تشکیل پرونده درخواست وام و بطور کلی شیوه اجرایی طرح اعم از مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده ، اسناد و مدارک خرید یا ساخت و ساز ، نوع سند ( خرید قطعی ، مشروط به انتقال سند ، وکالت بلاعزل ، قولنامه ای ، مدارک ساخت و ساز ) ، و ... همانند شاغلین اعمال خواهد شد .


بالا
موسسه صندوق تعاون و سرمایه گذاری مسکن
بزرگراه شیخ فض ا... نوری - بلوار مرزداران - ساختمان حکمت - بلوک امید - طبقه 3
maskan@btn.ir